+48 726 028 388centrumwspolnapodroz@gmail.com
O nas Cennik Badania psychotechniczne Blog Galeria Kontakt
Wspólna Podróż - Centrum psychologiczno terapeutyczne w Zduńskiej Woli
Treningi relaksacyjne

Relaksacja

Relaksacja to najlepszy sposób na przejęcie kontroli nad swoim ciałem. Jest to stan, w którym organizm jest spokojny, rozluźniony, a wszelkie reakcje stresowe są zatrzymane. W naszym Centrum skorzystasz z treningów redukcji stresu, z przebadanych technik zmniejszania poziomu lęku i poprawisz dzięki kompleksowym metodom psychologicznym i pracy z ciałem swój komfort życia.

Co daje relaksacja?

  • Obniżają się poziomy hormonów stresu (adrenalina, kortyzol) oraz cukru we krwi
  • Poprawia się koncentracja, nastrój i jakość snu
  • Serce zwalnia i uspokaja swój rytm
  • Oddech staje się wolniejszy i głębszy
  • Obniża się ciśnienie krwi
  • Poprawia się trawienie
  • Zmniejsza się ogólne zmęczenie

Trening autogenny Schultza

Trening autogenny Schultza to technika relaksacji neuromięśniowej, polegająca na wywołaniu poprzez autosugestię doznań podobnych do stanu hipnozy oraz wewnętrznej medytacji.

System ćwiczeń opracował i opublikował w 1932 Johannes Schultz, korzystając z metod stosowanych w jodze oraz medytacji zen, bez ich mistyczno-religijnego aspektu. Uczeń Schultza i kontynuator jego badań nad terapią autogenną, Dr. Wolfgang Luthe, rozpowszechnił metodę w USA oraz Kanadzie. Terapeutyczne oddziaływanie treningu badał także twórca Katedry Psychoterapii Collegium Medicum UJ, Jerzy Aleksandrowicz. W autogenii człowiek znajduje się pod wpływem własnego oddziaływania.

Trening autogenny ma zastosowanie w leczeniu wspomagającym przy nerwicach i zaburzeniach psychosomatycznych, dolegliwościach hormonalnych, w zaburzeniach neurologicznych, foniatrycznych, położnictwie, stomatologii i przy drobnych zabiegach chirurgicznych.

Trening Jacobsona

Dr. Edmund Jacobson wymyślił technikę progresywnej relaksacji mięśni w latach 20-tych XX wieku, jako jeden z elementów terapii pacjentów cierpiących na zaburzenia lękowe.

Technika ta polega na napinaniu i rozluźnianiu kolejnych grup mięśniowych w określonym porządku (progresywnie), zaczynając od mięśni stóp, a kończąc na mięśniach twarzy.

Jej ważnym elementem jest koncentrowanie swojej pełnej uwagi na tych częściach ciała, które są w danym momencie napinane i rozluźniane. Pomaga to z jednej strony dobrze poznać swoje ciało, a z drugiej uczy nas rozpoznawania i regulowania niepotrzebnego napięcia mięśni w zwyczajnych, codziennych sytuacjach.

Relaksacja autorska  „Powrót do równowagi – Moc Natury”

Relaksacja prowadzona z wykorzystaniem terapii dźwiękiem,  w połączeniu z chromoterapią, litoterapią i aromaterapią. Dzięki tej autorskiej relaksacji zredukujesz poziom stresu, wyciszysz ciało, umysł i emocje. Odczujesz wewnętrzny spokój i poprawę jakości życia. Powrócisz do Źródła, wzmocnisz swoją energetykę i  doświadczysz głębokiego relaksu.